dzisiaj jest: 20 stycznia 2018. imieniny: Fabian, Sebastian
wersja polska 
A+ A-
Gminna Biblioteka Publiczna
w Miastkowie Kościelnym

tel. (25) 754-40-18
kultura@miastkowkoscielny.plIMG

„Zabawy w teatr”

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Miastkowie Kościelnym zaprasza 9 maja 2017r o godz. 10 00 najmłodszych czytelników na„Zabawy w teatr”z udziałem Pani Beaty Łuczak

  ...więcej
IMG

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2016

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2016 Priorytet 1- Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020. W ramach Programu zdefiniowany został Priorytet 1 Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, którego celem jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania (aktualizacja zasobów), a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek. W ramach Priorytetu corocznie będą ogłaszane nabory wniosków na zadanie związane z zakupem nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Dofinansowanie przekazywane będzie beneficjentom w ramach pomocy finansowej budżetu państwa w formie dotacji celowej. GBP w Miastkowie Kościelnym w roku 2016 otrzymała w ramach dotacji 7500,00 zł na zakup nowości wydawniczych. Za otrzymaną dotację zakupiono 329 wol. książek. Księgozbiór powiększony został o 204 pozycje z literatury dla dorosłych, 48 książek dla dzieci oraz 77 nowości popularnonaukowych.

IMG

Znamy już laureatów konkursu "Anioły Bożego Narodzenia"

 

Wczoraj, tj. 3-go stycznia komisja konkursowa po długich i trudnych obradach wyłoniła zwycięzców konkursu plastycznego "Anioły Bożego Narodzenia". Bardzo cieszy nas fakt, że pomimo świątecznego zabiegania tak dużo osób wzięło udział w naszym konkursie. Tak jak zazwyczaj i tym razem pomysłowość i poziom złożonych prac był bardzo wysoki. A oto lista laureatów konkursu w poszczególnych grupach wiekowych: Kategoria ~ dzieci do 6 lat I miejsce - Aniela Szlążek-Cyrny PSP w Miastkowie Kościelnym II miejsce – Hubert Przybysz, PSP w Zwoli II miejsce – Wojciech Dadas PSP w Zwoli II miejsce – Łucja Kuwał PSP w Miastkowie Kościelnym III miejsce – Julia Jaworska NSP w Brzegach III miejsce – Natalia Jaworska NSP w Brzegach III miejsce – Jakub Soszka PSP w Miastkowie Kościelnym Wyróżnienia: Krzysztof Szlążek PSP w Miastkowie Kościelnym Natalia Borkowska PSP w Miastkowie Kościelnym Agnieszka Tratkiewicz PSP w Zwoli Emilia Żaczek NSP w Brzegach Alicja Frelik NSP w Brzegach Magdalena Osiak NSP w Brzegach Julia Borucz PSP w Zwoli Antoni Teperek PSP w Miastkowie Kościelnym Natalia Żmuda PSP w Miastkowie Kościelnym Kategoria ~ klasy I - III I miejsce – Ada Lubaszka PSP w Miastkowie Kościelnym I miejsce- Alicja i Julia Soszka PSP w Zgórzu I miejsce -Amelia Ruszała PSP w Zgórzu II miejsce – Arkadiusz Borkowski PSP w Zwoli II miejsce – Łukasz Kosiński PSP w Miastkowie Kościelnym II miejsce – Patryk Frelek PSP w Miastkowie Kościelnym III miejsce – Barbara Zielińska PSP w Miastkowie Kościelnym III miejsce – Magdalena Zboina PSP w Zwoli III miejsce – Wiktoria Odziemczyk PSP w Miastkowie Kościelnym Wyróżnienia: Dominik Dobrzyński PSP w Zwoli Zuzanna Jaroń NSP w Brzegach Alicja Mikulska PSP w Zgórzu Kategoria ~ klasy IV – VI I miejsce – Klaudia Szostak PSP w Miastkowie Kościelnym I miejsce – Wiktor Walesiak PSP w Miastkowie Kościelnym II miejsce – Ewelina Gawryś PSP w Miastkowie Kościelnym II miejsce – Wiktor Moreń PSP w Zwoli III miejsce – Aleksandra Jaroń PSP w Miastkowie Kościelnym III miejsce - Julia Baran PSP w Zgórzu. Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za udział a zwycięzcom gratulujemy.

KONKURS NA NAJWIĘKSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ

 

REGULAMIN KONKURSU NA NAJWIĘKSZĄ I NAJPIĘKNIEJSZĄ PALMĘ WIELKANOCNĄ Organizatorem konkursu na największą i najpiękniejszą palmę wielkanocną jest Gminna Biblioteka Publiczna w Miastkowie Kościelnym 1. CELE KONKURSU * Popularyzowanie oraz kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych związanych z Niedzielą Palmową oraz Wielkanocą; * Pogłębienie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej; * Popularyzacja sztuki i rękodzieła w twórczości dzieci i młodzieży; * Integracja społeczności lokalnej; * Promocja dorobku kulturowego wsi; 2. ZADANIE KONKURSOWE * Konkurs ma charakter otwarty; * W konkursie mogą brać udział uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, młodzież, dorośli. Do konkursu mogą również przystąpić rodziny. * Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonać tradycyjne palmy wielkanocne. 3. WARUNKI KONKURSU * Technika wykonania prac dowolna. Dodatkowo punktowane będzie użycie materiałów naturalnych (żarnowiec, bukszpan, bazie, wstążki, bibuła itp. ) Gotowe, kupione palmy nie będą brane pod uwagę przy ocenie * Minimalna wysokość palmy musi wynosić 100 cm. * Prace należy składać w Gminnej Bibliotece Publicznej w Miastkowie Kościelnym do dnia 14 marca 2016r. * Prace powinny być oznaczone „metryczką”, mocno przytwierdzoną do palmy, zawierającą: imiona i nazwiska twórców palmy, wiek; adres; * Prace oceniać będzie trzyosobowe niezależne jury. Prace, które otrzymają najwięcej głosów zostaną nagrodzone * Ocenie będzie poddana wielkość palmy, estetyka i staranność wykonanej pracy, pomysłowość wykonania, oryginalność,ogólne wrażenie artystyczne, i bogactwo użytych materiałów; * Prace wezmą udział w wystawie pokonkursowej. 4. ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi do 18 marca 2016r Odbiór prac konkursowych do 7 kwietnia.

IMG

Konkurs na ozdobę bożonarodzeniową z piernika

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Miastkowie Kościelnym zaprasza dzieci i młodzież oddziałów przedszkolnych, szkół podstawowych oraz gimnazjum do wzięcia udziału w gminnym konkursie plastycznym pod nazwą: „Bożonarodzeniowe ozdoby z piernika”. Ocenie podlegać będą : a) pomysłowość, b) pracochłonność, c) estetyka wykonania, d) zgodność z tematem. Podpisane prace (imię i nazwisko, klasa, szkoła) należy składać do 22 grudnia2015 r w siedzibie Gminnej Biblioteki Publicznej w Miastkowie Kościelnym Komisja konkursowa powołana przez organizatora dokona oceny prac w czterech grupach wiekowych: I grupa: przedszkolaki II grupa: dzieci klas I- III III grupa: dzieci klas IV- VI IV grupa: gimnazjum Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 8 stycznia 2016 r. Organizator zastrzega sobie prawo wykorzystywania prac w celu organizacji wystawy Nagrodzone i wyróżnione prace konkursowe należy odbierać od 25 stycznia 2016r do 1 lutego 2016r.

Tradycyjne bożonarodzeniowe ozdoby z opłatka - światy, gwiazdki i kołyski

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Miastkowie Kościelnym zaprasza do udziału w warsztatach artystycznych pn: Bożonarodzeniowe światy, gwiazdki i kołyski z opłatka W czasie zajęć uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania wprowadzenia na temat tradycyjnych dekoracji bożonarodzeniowych jak również wykonania samodzielnie pod okiem instruktora kilku ozdób świątecznych z opłatka wg wzorników z przełomu XIX i XX wieku. Warsztaty odbędą się 16 grudnia o godz. 11 30 w sali konferencyjnej Serdecznie zapraszamy do udziału.

Zapraszamy na głośne czytanie bajek w bibliotece

 

W poniedziałek 23 lutego kolejne z cyklu spotkanie z najmłodszymi czytelnikami naszej biblioteki. Spotkanie pod hasłem "Bajka na dzień dobry" rozpocznie się o godz. 10.00 Zapraszamy serdecznie wszystkich lubiących bajki - najmłodszych i tych troszkę starszych.

Zaproszenie

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Miastkowie Kościelnym oraz Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie zapraszają serdecznie wszystkich seniorów na spotkanie pod nazwą „Bezpieczny Senior”, które poświęcone będzie bezpieczeństwu osób starszych. Podczas spotkania omawiane będą następujące tematy: - kradzieże na szkodę osób starszych, w miejscu zamieszkania, w miejscach publicznych, podczas zakupów, oszustwa wobec osób starszych, metoda na wnuczka, - pieszy i rowerzysta – niechroniony uczestnik ruchu drogowego, - zakupy u akwizytorów, sprzedaż wysyłkowa i telefoniczna, umowy cywilnoprawne i ich skutki, akwizytorzy – sposób działania, dezinformacja, nakłanianie do zawierania niekorzystnych umów, prawa konsumenta. Spotkanie odbędzie się w dniu 23 kwietnia 2015 r o godzinie 10 00 w budynku Gminnej Biblioteki Publicznej w Miastkowie Kościelnym ul. Szkolna 5. Serdecznie zapraszamy !

BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK

 

Gminna Biblioteka Publiczna i Publiczne Przedszkole zapraszają wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym do udziału w spotkaniu ph:" Bezpieczny przedszkolak" Spotkanie odbędzie się 26 października ( poniedziałek) o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Gminnej Biblioteki w Miastkowie Kościelnym a poprowadzą je policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Garwolinie.

IMG

Bajka na dzień dobry

 

Podczas ostatniego spotkania z cyklu "Bajka na dzień dobry" ulubione wiersze i bajki czytała Pani Anna Przydatek - pielęgniarka z naszego SP ZOZ. Oczywiście były to bajki "medyczne" - "Pan kotek był chory", "Żaba" i wiele innych. Na spotkanie z panią pielęgniarką przybyły dzieci z dwóch grup zerówek Publicznej Szkoły Podstawowej w Miastkowie Kościelnym. Pani Ania opowiedziała dzieciom o swojej pracy a także odpowiadała na wiele różnych pytań przedszkolaków - łatwych, trudnych i ... zaskakujących. Dzieci miały okazję przymierzyć pielęgniarski fartuch i czepek, posłuchać bicia własnego serduszka, dotknąć strzykawki i obejrzeć różne rodzaje opatrunków. Za miłe spotkanie dziękujemy Pani Ani Przydatek, Wiolecie Ostrowskiej, Agnieszce Bogusz i przede wszystkim naszym najmłodszym czytelnikom.

Pokazano 1 - 10 z 18
Następne >>
<<   Luty   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
             1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
MAPA SERWISU
STATYSTYKA
     
&