dzisiaj jest: 21 listopada 2017. imieniny: Albert, Janusz, Konrad
wersja polska 
A+ A-
Gminna Biblioteka Publiczna
w Miastkowie Kościelnym

tel. (25) 754-40-18
kultura@miastkowkoscielny.pl
Zasoby-zbiory

Zbiory biblioteczne, ich wielkość i wartość w największym stopniu decydują o znaczeniu i roli biblioteki w środowisku. Obecnie czytelnicy Gminnej Biblioteki Publicznej mają do dyspozycji 14- tysięczny księgozbiór systematycznie uzupełniany o nowości wydawnicze z różnych dziedzin wiedzy z wyodrębnionym księgozbiorem podręcznym. Mają możliwość wypożyczenia na zewnątrz i na miejscu w czytelni. Zapraszamy naszych Czytelników do korzystania z nowo uruchomionego katalogu online biblioteki. Wejście do katalogu znajduje się w zakładce System Mateusz. W katalogu online znajduje się ponad 80% książek. Katalog jest na bieżąco uzupełniany, mamy nadzieję, że wkrótce Czytelnicy będą mieli dostęp do pełnej bazy naszych zbiorów. Obecnie istnieje jedynie opcja przeglądania książek, natomiast Strefa Czytelnika, zakładanie kont indywidualnych będą tworzone w drugiej kolejności.

Podstawowym sposobem wzbogacania księgozbioru jest zakup. Realizacja zakupu odbywa się bezpośrednio w księgarni lub poprzez zamówienia w wydawnictwach, hurtowniach drogą internetową. Przy wyborze nowych książek pracownicy biblioteki kierują się zapotrzebowaniami czytelników. Jest to możliwe dzięki doskonałej znajomości środowiska stałych, oraz potencjalnych czytelników.

Szczególną uwagę poświęcamy gromadzeniu dokumentów życia społecznego oraz publikacji o tematyce regionalnej, promując i zabezpieczając miejscową tradycję i kulturę w całej jej różnorodności.

W bibliotece dostępne są również czasopisma, które czytelnik może wypożyczyć do domu lub na miejscu w czytelni.

<<   Listopad   >>
NiPoWtŚrCzPtSo
          1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30
MAPA SERWISU
STATYSTYKA
     
&